Menü Kapat

Autocad Plant 3D de Veritabanını Sql lite tan SQL server veya SQL server Express nasıl dönüştürürüz

Autocad Plant 3d içerisinde proje oluştururken projemizde kullanacagımız veritabanı modelinin secimini yaparız. burada bize iki secenek suınar biri kücük ekipler için SQL Lite büyük ekipler için SQL Server seceneğidir. Proje oluşturulurken varsayılan sistem olarak sql Lite seçimi gelir.

Eğer siz projenin oluşturulma aşamasında SQL Lite sectiyseniz ve projenin ilerleyen aşamalarında bu seçimi değişmeniz gerekli olursa aşagıda ki adımları yapmanız gereklidir.

Öncelikle Autocad Plant 3D yüklemenizin yapıldığı klasör içinde bulunana PnPProjectMaintenance.exe dosyasını çalıştırınız. Eğer Autocad Plant 3D yazılımının 2024 versiyonunu kullanıyorsanız ve varsayılan yükleme adresi C:\Program Files\Autodesk ise bu dosyayı şu adreste bulabilirsiniz “C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2024 – English\PLNT3D\PnPProjctMaintenance.exe”

bu açılan pencerede convert a project to sql server seçenegini secip ileriyi tıklarsanız size ikinci pencerede sql server bilgilerini girebileceginiz ve dönüştürülmesini istediginiz projeyi secebileceginiz alan gelecektir

bu aşamada bilgileri doğru giriş yaptığınızda projenizin verilerinin tutulduğu veritabanı SQL lite tan SQL Server’a dönüştürülür ve var olan bilgiler SQL Server veritabanına aktarılır.

Posted in Autocad Plant 3D

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir