Menü Kapat

Vault ECO- Mühendislik Değişim Emirlerinde Rotada Bulunan Roller

Bir Mühendislik Değişim Emiri oluşturulduğunda bir yönlendirme-rota belirtmelisiniz. Yönlendirme, önceden tanımlanmış rollere sahip katılımcıların bir listesidir. Bu roller yetkileride belirler. Altı farklı yönlendirme rolünün her birinin belirli izinleri ve sorumlulukları vardır.

Değişiklik Yöneticisi(Change Administrator), Sorumlu Mühendis(Responsible Engineer) ve Onaylayıcı (Approver) rolleri, değişiklik sırasının ilerlemesini kontrol eder. Gözden Geçiren (Reviewer) rolü, işaretlemeler ekleyebilir, yorumları görüntüleyebilir, ekleyebilir ve yanıtlayabilir.

Değişiklik sırasını oluşturan kişi, değişiklik sırası yönlendirmesinde otomatik olarak Gözden Geçiren olur. Herhangi bir katılımcı, gerektiğinde yönlendirmeye ek Gözden Geçiriciler ekleyebilir.

Yönlendirme katılımcısının gerçekleştirebileceği görev, yönlendirme katılımcısı rolüne bağlıdır.

Note: Yalnızca Yönetici(Administrator) veya degişiklik Düzenleyicisi (Change Order Editor) ayrıcalıklarına sahip kullanıcılara yönlendirme rolleri atanabilir. Daha fazla bilgi için Kullanıcıları ve Rolleri Yönetme bölümüne bakın.

Rota ve Kural detayları

Rota RolüTanımlama
Approver (Onaylayıcı)Bir ECO yu inceleyebilir, onaylayabilir ve reddedebilir.
Change AdministratorOnaylayıcılar(Approver), Değişiklik Yöneticileri (Change Administrator) ve Sorumlu Mühendisler (Responsible Engineer) ekleyebilir veya kaldırabilir. Bu katılımcı, ECO nun başlığını düzenleyebilir, dosya veya öğe ekleyebilir veya kaldırabilir ve kullanıcı tanımlı özellikleri değiştirebilir. Değişiklik Yöneticisi ayrıca ECO yu iptal edebilir veya kapatılmış bir ECO yu yeniden açabilir.
Change RequestorBu katılımcı, ECO başlatırsa bu kullanıcı yetkisinde olacaktır. ve otomatik olarak gözden geçiren olur.
Notification UserECO kapatıldıgında bildirim alır
Responsible EngineerECO yu düzenleyebilir, gerekli revizyonları yapabilir ve değişiklik sırasını incelemeye (Review) gönderebilir.
ReviewerYalnızca yorumları görüntüleyebilir, ekleyebilir ve yanıtlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.