Menü Kapat

Autodesk Navisworks Manage – Review Sekmesi

Autodesk Navisworks Manage;

 

giris

Genel olarak, tasarımını 3D olarak yaptığınız projenizde gelişmiş koordinasyon sistemi ile birlikte gelen metraj,planlama,kontrol ve analizler gerçekleştirmesinizi sağlayan harika bir Autodesk çözümüdür.

Navisworks'u kullanmaya başladığınız zaman proje takvimi ile birlikte eş zamanlı olarak sunumlarınızı 4D olarak gerçekleştirebilir ve aynı zamanda simulasyon ve animasyonlar gerçekleştirerek şantiyenizin kaçıncı haftada, ne kadar maliyete ulaştığını ve nelerin montaj edilip edilmediğini 3D olarak görebilirsiniz.

 

Yapı Bilgi Sisteminin (BIM) ' e geçiş için uygun adımlardan birisi olan Navisworks tasarım verilerinizi dijital ortamda tek bir dosyada toplamanız ve çakışma kontrollerinizi (Clash detective) butonu ile çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

kabul ettiği formatlar

 

Navisworks yukarıda görmüş olduğunuz formatların tamamını kendi hanesine kabul eder ve sorunsuz bir şekilde dosyanızı açar. Mekanik, elektrik, mühendislik, tesisat ve mimari projenizin tamamını Navisworkste birleştirebilir ve sunuma ve şantiye ortamına yönelik harika çözümler üretebilirsiniz.

2

 

Yalnızca sekmeler arasında Viewpoint>Save Viewpoint diyerek Review sekmesine gelindiğinde ;

 

Yukarıdaki görselde ki Review komutu Bütün projenizi 2D kağıt boyutlarında çıktı alıp kağıt yığınıyla uğraşmak yerine 3D olarak yorumlar yazabilir ve djital ortamda daha muhteşem çözümler üretebilirsiniz.

 

Aynı zamanda her şekilde ölçü alabilir ve 3D modeliniz üzerinde ölçünün kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

Text : Yorum yazabildiğimiz butondur.

Draw: Bulut ve geometriksel çizgiler yaratıp yazdığımız yorumları içerisine yerleştirebildiğimiz butondur.

Erase: Yorum ve çizgilerimizi silebildiğimiz butondur.

Color ve Thickness: Renk ve kalınlık seçebildiğimiz butondur.

Add Tag: Etiketlerin altına yorum yazabildiğimiz butondur.

Find Comments: Yazdığımız yorumları arayabilmemizi sağlayan butondur.

3

 

Görseldeki gibi çözümler alabilir, yazdığınız yorumları animasyon şeklinde .mp4 – .avi vs. formatlarda dışarıya ihrac edebilir ve kesinlikle müşterilerinizi etkileyen çözümler üretebilirsiniz.

 

 

Burak Kuş

+90 507 134 79 76

bim3dmanager@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir