Menü Kapat

Autodesk İnventor yazılımından dwg export yapılamaması

Merhabalar

Autodesk Inventor 20xx yazılımında bazen oluşturulan idw ve dwg ler autocad dwg export ederken Problems Encountered  while save duration hatası verip Autocad dwg sini kayıt etmekte sorun yaşanıyorsa aşagıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

 1. Windows başlat menusunde arama kısmına cmd yazıp gelen sonuclarda Programlarda cmd.exe sag tuş yapıp yönetici olarak çalıştırı tıklayın.

  cmd Run Administrator
  cmd Run Administrator
 2. Gelen siyah komut penceresine Autodesk Inventor 2015 (hangi versiyon yuklu ise) yuklu oldugu adrese yönlenmesi için                             cd “C:\Program Files\Autodesk\Inventor 2015\Bin”  yazıp Enter tusuna basın            Not : komut satırına yazılacak yazıyı burdan kopyalayıp komut penceresinde sag tuş paste yaparak kolayca bu kısmı geçebilirsiniz.

  Komut penceresi
  Komut penceresi
 3. Komut Penceresinde şimdi C:\Program Files\Autodesk\Inventor 2015\Bin den sonra inventor /install   yazıp enter yapın bu işlem 1 veya 2 dakika sürebilir.

Autodesk  Inventor 2015 acıp bu Export altında autocad dwg cevirme işlemini tekrar deneyiniz. Eğer sorun devam ederse bilgisayarınızda yüklü olan Autodesk DWGTrueView 2015 programını yönetici olarak çalıştırıp tekrar deneyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir