Menü Kapat

Plant3D Kütüphaneye vana ekleme

DWQA QuestionsCategory: Autocad PlantPlant3D Kütüphaneye vana ekleme
Avatarkadircan16 Staff asked 6 ay ago

Merhaba,
Autocad Plant3D kullanıyorum. Kütüphaneye kendi çizdigim bir vanayi eklemek istiyorum ve bu vanayi hatta yerlestirdigimde otomatik tanimasini istiyorum. Vanaya hat ekledigimde de vananin portunun ölçüsünü tanimasini istiyorum. Nasıl yapabilirim. Yardimci olabilir misiniz?

Saygılarımla

2 Answers
Best Answer
Gökhan KayaGökhan Kaya Staff answered 6 ay ago

Merhaba
Autocad plant te Kütüphaneye herhangi bir boru üzeri ekipman eklemek istiyorsak bunu spec ve katalog editor den yapmamız gerekecek burada parca eklemenin iki yöntemi vardır. Biri Autocad plantın size sonmuş oldugu kütüphaneden bir sablon secip değerlerini girerek oluşturmak diğeri ise Autocad sayfasında cizili bir katı modeli tanıtarak yapılabilir. eğer bu şekilde yapılacaksa öncelikle katı modelinizi blok yapmış olmanız ve dosyanızı sabit diskinize kaydetmiş olmamnız gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra Plantpartconvert komutu ile portları eklemeniz gerekecektir bu işlemden sonra dosyanızda bulunan katı model katologa eklenebilir hale gelecektir

bununla ilgili bir video hazırlayıp en kısa sürede buradan yayınlarım

Kolay Gelsim
GK

Avatarkadircan16 Staff replied 6 ay ago

Bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim. Port ekledim. Ancak vanayı spec kataloga eklerken ölçüleri tanimlayamadim. Bu sebeple spec olarak autocad kutuphanesine ekleyemiyorum. Kendi cizdigim vanayi spec kataloga ekleyip olculerini nasil tanimlayabilirim. Cizdigim vana,pompa , eşanjör gibi ekipmanları Plant3d nin kutuphanesindeki standart ekipmanlar gibi standart hale nasil getirebilirim. Bununla ilgili video yayinlarsaniz sevinirim.
Teşekkürler.

Gökhan KayaGökhan Kaya Staff replied 6 ay ago

Merhaba
daha önce sayfada paylaşmıştım şu videodaki işlemleri uyguluyor musunuz

http://www.kgokhan.com/Blog/?p=567

Avatarkadircan16 Staff answered 4 ay ago

Yardimlariniz icin tesekkur ederim sorun cozuldu.